V zimních měsících

je u nás k využití v okolí mnoho sjezdovek od nejmenší přímo v místě Mariánská a kousek opodál ski areál Eduard. Lyžařské areály na Novém Městě a Neklidu, další je na Božím Daru (1028 m.n.m) zde je také snowtubing. Klínovec (1244 m.n.m) je už pro zkušené lyžaře. A to vše do vzdálenosti 15km. Dále potom upravené běžecké tratě na Eduardu a po vrstevnicích Božího Daru po okolí obce v délce cca 70 km a spolu s běžeckými tratěmi na německé straně, přes turistickou hraniční stezku, dalších cca 50km. Pro menší děti je v Mariánské pár kopců kolem chaty na bobování a volného místa pro zimní radovánky. Ve středu obce se nachází rybník. Za mrazivého počasí je zábavou pro nenáročné bruslaře. Po všech těchto sportech je možnost k regeneraci těla využití sauny a to hned ve vedlejší chatě.


V jarních a letních měsících

možnost turistiky, cyklistiky a koupání. Ve středu obce je rybník pro milovníky se koupání v přírodních vodách. Vedle chaty je umělá horolezecká stěna provozovaná pod odborným dohledem –zde si mohou nejen děti tak i dospělí protáhnout celé tělo nebo jen vyzkoušet své vlastní síly. Tenisové kurty (antuka), zde je možnost si zapůjčit i tenisové rakety s míčky. Pro Vaše větší pohodlí se zde na vedlejší chatě nově připravuje půjčovna horských a trekových kol s veškerým potřebným vybavením.
Fotbalové hřiště je přímo v místě Mariánská nebo profesionálnější v obci Merklín-cca 5km. Ke sportovnímu vyžití je také nedaleko biatlonový klub Eduard-zde je lanovka přes jezírko, a možnost střelby. Za návštěvu rozhodně stojí lázeňská města Jáchymov, Karlovy Vary, Františkovy či Mariánské lázně.
Dále poznávací výlety po okolí - Měděnec -štoly, Národní přírodní rezervace Božídarské rašeliniště-na území se nachází přírodovědné naučné stezky a Blatenský příkop. Klínovec rozhledna –pěkný výhled po okolí a do Německa, také možnost využít lanovky od hotelu Nástup. Nebo přímo v místě Mariánská , procházky po kopcích, krásné přírodě a v lesích kolem -známá místa Vlčí hřbet, Popovská hora, Plešivec (rozhledna)
Pro milovníky bazénů , je možnost navštívit dva aqua parky kousek za hranicemi v Německu, Geyer a Marienberg . S opravdovým aktivním výžitím pro děti i dospělé do vzdálenosti 35km. Nebo u nás v Čechách bazén v lázních Jáchymov, v Potůčkách, v Ostově nad Ohří a v Karlových Varech – Thermal.
Pro děti je zde největší zajímavostí, že v místě se na horských loukách od jara do podzimu pasou stáda ovcí, které zde hlídá Bača a jeho pastevečtí psi-borderkolie. Děti i s rodiči mají možnost zhlédnout dojení a krmení a dozvědet se vše co je kolem takového stáda potřeba. A co se dále vyrábí za pochoutky z ovčího mléka. Na ochutnávku teplých pokrmů je možné navštívit restauraci na Rýžovně. Autem či na kole, protože leží na rozcestí cyklistické trasy Abertamy-Boží dar-Horní Blatná. Zde je možnost také zakoupit hotové výrobky –ovčí sýry,brynzu..apod.
Také zajímavým místem pro malé a školní děti je návštěva Ježíškovy cesty na Božím Daru. Je to zá bavná cesta , má 13 zastávek ke kterým dojdete po vyznačených cestách. Každou zastávku poznáte podle pěkného domečku kde mají děti připraven úkol na vyřešení. Na všech zastávkách jsou děti vítány ježíškem s jeho přáteli. Za vyřešení správných úkolů na děti v infocentru čeká sladká odměna a dáreček. Tato cesta má dva okruhy, malý okruh je určen menším dětem měří 5600m a větší okruh pro zdatnější turisty, měří 12900m.
 

Podzimní měsíce

jsou tady především rájem pro houbaře. Okolní lesy, horské louky a haldy nabízí nepřeberné množství mnoha druhů hub.